» » Екскурсія до Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря

Екскурсія до Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря

Екскурсія до Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря

В неділю 27 жовтня відбулася безкоштовна екскурсія до Полтавського Хрестовоздвиженського монастиря. Проходила вона в рамках унікального міського туристичного проекту «Таємнича Полтава».
Стартував проект 21 вересня 2013 року із безкоштовних оглядових екскурсій, які проводили три екскурсоводи. Захід відвідало близько 80 бажаючих. Про нього ми вже писали. В монастирі екскурсійну групу приймала настоятельниця, тому кількість була обмежена до 50 осіб, повідомляє СтудКлуб.  Збір групи на екскурсію Екскурсійна прогулянка монастирем тривала більше 2-х годин, тому автоббус поставили на автосигналізацію TW9020.
Протягом цього часу полтавці дізналися про непросту історію обителі; святих людей, які тут були; чудотворні ікони, що зберігаються в монастирі. Учасники відвідали головний Воздвиженський собор (1699–1709 рр.) та відновлену Троїцьку церкву (1999).
Також група спустилася в підвали, де колись починались знамениті підземні ходи. Цей похід в монастир надовго запам’ятається його учасникам, адже розповідь вела віруюча людина, яка найповніше може передати всю значимість цього святого місця. 
До того ж полтавці отримали унікальний шанс побувати на оглядовому майданчику чотириярусної дзвіниці. Це споруда, яка найбільше привертає увагу туристів. Її висота становить 47 метрів. Італійський архітектурний стиль доповнюється деякими елементами українського бароко. Практично у всіх описах полтавського монастиря, як старовинних, так і сучасних, вказується певна подібність даної споруди і київської Великої Лаврської дзвіниці. Тож на завершення екскурсії всі її учасники побачили Полтаву з висоти пташиного польоту під новим кутом. Фотограф пректу - Світлана Оленець Проект «Таємнича Полтава» не є ні комерційним, ні благодійним. Започаткований він туристичним клубом InGreen.
Безкоштовна екскурсія до Хрестовоздвиженського монастиря стала другою, після безкоштовної екскурсії до дня міста.  Керівник проекту - Ольга Влох Детальніше розповідає її організатор, керівник туристичного клубу InGreen, Ольга Влох: - На дзвіницю чи тематичну екскурсію можуть потрапити лише організовані групи, які отримали благословення настоятельниць монастиря. Мені, як екскурсоводу, минулого року вперше випала така можливість. Я була вражена неймовірним видом, який відкривається з дзвіниці та розповідями про чудотворні ікони. Тому однією з перших екскурсій в рамках нашого туристичного проекту «Таємнича Полтава» стала саме екскурсія до монастиря. «Безкоштовною» її можна назвати умовно. Адже учасники здійснили благодійну пожертву на реконструкцію монастиря. Але ж ми не пропонуємо «халяву», а створюємо можливості для відвідування тих місць, куди самому не завжди вдасться чи захочеться іти. Ми збираємо однодумців - людей яким цікава історія нашого міста.