» » Спортивні жироспалювачі: скористатися або відмовитися

Спортивні жироспалювачі: скористатися або відмовитися

Спортивні жироспалювачі: скористатися або відмовитися

Коли людина приходить в зал або починає бігати з метою скинути зайву вагу, нерідко приходить в голову думка купити жироспалювач. Подібні засоби для усунення жирових відкладень вельми популярні, оскільки обіцяють «швидке і ефективне позбавлення від зайвого жиру» і відмінно підходять на роль «чарівної таблетки», коли мова йде про схуднення. Але чи дійсно вони можуть так просто допомогти в досягненні бажаної мети? У цій статті піде мова про види жироспалювачів, їх користь, шкоду і чи потрібні вони взагалі.

Для початку варто відзначити: якщо ви сподіваєтеся скинути вагу тільки за рахунок жироспалювача без фізичних навантажень зовсім – це будуть викинуті на вітер гроші. Навіть якщо сайт/продавець/виробник пророкує «ефект пасивного жироспалювання в дні відпочинку» – це працює, тільки якщо дні відпочинку перемежовуються з днями тренувань! Все інше – маркетинговий хід. Щоб схуднути – треба займатися і змінити своє харчування.

Отже, якщо ви серйозно налаштувалися на досягнення красивої фігури, почали ходити в тренажерний зал/бігати/зайнялися кроссфітом, привели свій раціон в норму (відмова від фастфуду та зменшення кількості солодкого і мучного – необхідний мінімум), тільки тоді можна вже і придивитися до добавок .

Найвідоміші і «на слуху» спортивні жіроспалювачі – це термогеніки, які вважаються найпотужнішими і швидкими за дією серед усіх подібних добавок. До їх складу найчастіше входить кофеїн, синефрин, іноді ефедрин, різні екстракти і майже завжди загадкова «спеціальна жироспалювальна формула». Дія базується на підвищенні теплопродукції тіла, стимуляції ЦНС і придушенні голоду, також розгоні обміну речовин. Відгуки про них різняться від різко негативних до захоплених позитивних, що бентежить. Одне можна сказати точно: велика ймовірність виникнення побічних ефектів (проблеми з серцем, пітливість, дратівливість, безсоння і т.д.) і загострення хронічних захворювань. Перед їх вживанням необхідно радитися з лікарем, і тільки потім вже купувати, якщо немає протипоказань.

Не меншою популярністю користуються рослинні екстракти. Їх ефект в тому, що вони нормалізують обмін речовин і загальний фон в організмі, однак, це не гарантує схуднення. Але як доповнення до інших добавок їх вживання цілком резонно.

Оптимальний варіант для наполегливих і цілеспрямованих людей – це карнітин. Він, по суті, не є жироспалювачем, а тільки проявляє жироспалювальні властивості. Це відбувається безпосередньо під час фізичної активності: жир розщеплюється з виділенням енергії. Тут відсутні побічні ефекти, навіть навпаки, зміцнюється серцево-судинна система. Але щоб схуднути з карнітином, потрібно реально працювати. Будь-які фізичні навантаження підійдуть: біг, кроссфіт, тренування з залізом, єдиноборства, навіть швидка ходьба, головне – систематичність і нормальне харчування.

Таким чином, відповідь на питання «Чи використовувати спортивні жироспалювачі» залежить від стану вашого організму і, власне, від виду самого жироспалювача.

Источник: proteininkiev.com.ua