Екологічні катастрофи, що сколихнули світ

Екологічні катастрофи, що сколихнули світ

Екологічні катастрофи, що сколихнули світЕкологічні катастрофи, що сколихнули світ. Пам'ятаймо, щоб не повторити! В результаті ядерної атаки американців на японські міста Хіросіма і Наґасакі одразу загинуло більше 130 тисяч людей, а протягом декількох наступних місяців ще близько півмільйона осіб померло від ран та радіаційного ураження. Ці бомби були єдиною використаною атомною зброєю за період Другої світової війни. Атака США на Хіросіму і Наґасакі стала однією із найбільших трагедій 20-го століття. Перед тим, як скинути атомні бомби, американці певний час не обстрілювали іншою зброєю потенційні цілі — міста Хіросіму, Йокогаму, Кокуру та Ніїґаті. Таке рішення було прийняте для того, щоб чітко побачити силу руйнувань саме атомної бомби. Люди ж, помітивши, що у цих містах спокійніше, почали, сподіваючись на безпеку, перебиратись туди із інших населених пунктів Японії.

Згодом у списку можливих цілей Йокоґаму замінило Наґасакі, на яке і скинули одну із бомб. Хіросіма Першим містом, яке бомбардували американці, стала Хіросіма. 6 серпня 1945 року на нього скинули атомну бомбу під назвою "Малюк". В районі 500 метрів від епіцентру вибуху бомба миттєво обвуглила тіла людей та випарувала із них всю воду, зруйнувала всі споруди. Далі, в радіусі 2 кілометрів від вибуху, тих, кого не вбила ударна хвиля, зсередини поступово зруйнувала радіація.

Хіросіму охопила пожежа, що зайнялась у центрі та розрослась на територію радіусом 11,4 км. Вогонь швидко поширювався і знищив багато вцілілих після "Малюка" споруд, що розташовувались далеко від епіцентру вибуху ядерної бомби. Після цих подій місто було майже повністю знищено.