Цікаві факти

Цікаві факти

Цікаві фактиЦікаві факти. Найцікавіші факти про все на світі. Цікаві факти » Цікаві факти про торнадо. Цікаві факти про торнадо. Безстрашні гальці Астерікс і Обелікс боялися тільки одного, що небо впаде на землю. Герої коміксів — вигадані персонажі, а ось ураган, торнадо або смерч це реальне явище природи «падіння неба на землю». Представляємо цікаві факти про торнадо. Торнадо або смерч може на нашій планеті мати просто божевільну швидкість перевищуючу 500 км / год. А ось на інших планетах сонячної системи торнадо у багато разів страшніше. Торнадо може формуватися в будь-який час доби, як вдень, так і вночі.

Прогнозувати це неможливо. Максимальний час, за який можна попередити людей про небезпеку, що насувається, мізерно мала — 10 — 13 хвилин. За статистикою, з 100% всього 2% з торнадо є смертельними. Такі можуть кружляти над землею, руйнуючи все мирське більш 2 годин. У той час як «середньостатистичний» смерч триває не більше 10-15 хвилин. Сховатися від торнадо на поверхні землі неможливо. Найкраще місце, щоб перечекати смерч, є надра всередині землі — льох, підвал. Найчастіше це природне явище проявляється «у всій своїй красі» в травні і липні. Смерч, який обрушився на Америку в 1925 році є одним з найбільш руйнівних в історії торнадо.

Він забрав життя майже у 700 осіб і отримав найвищу оцінку за шкалою Фуджита — 5 з 5 балів. Флорида є «законодавицею» торнадо. Саме тут ці жахливі явища природи проявляються частіше і потужніше всього. Так, щорічно тут відбувається близько 500 торнадо. Смерч може утворитися навіть через палаючий вогонь. Такий інцидент мав місце бути в 2010 році, коли торнадо виникло на нафтовій платформі через пожежу. Існує й Алея торнадо. Ось тільки вона зовсім не схожа на всі інші — таку назву було дано центральним штатам Америки, де смерч відбувається частіше.

Існує і міф про розміри торнадо. Вважається, що чим більше смерч, тим більше руйнівну силу він несе в собі. Насправді ж це зовсім не так. Все залежить від того, яка швидкість вітру усередині самого торнадо і, безумовно, швидкість самого «звіра».