» » Чим відрізняється аварія від катастрофи

Чим відрізняється аварія від катастрофи

Чим відрізняється аварія від катастрофи

Чим відрізняється аварія від катастрофиЧим відрізняється аварія від катастрофи. Людське існування вимушено перетинається з безліччю небезпек, які загрожують життю і здоров’ю. Якщо їх не вдалося уникнути, говорять про такі надзвичайні події, як аварії та катастрофи. При цьому в багатьох ЗМІ поняття ототожнюються і позначають одні й ті ж інциденти. Насправді різниця між аваріями і катастрофами досить істотна. Є відмінності і по превентивних дій, які покликані захистити людину і врятувати його від настання негативних наслідків. Аварія – надзвичайна подія, яке супроводжується руйнуванням будівель і споруд, псуванням обладнання, пошкодженням транспортних засобів та створює умови для заподіяння великого збитку. У результаті аварії можуть бути пошкоджені лінії електропередач, дороги, зруйновані матеріальні цінності. Наслідки потребують негайного усунення для запобігання масштабних негативних наслідків.

Катастрофа – масштабне пригода, що сталася в силу природних чи техногенних факторів та спричинило наступ вкрай несприятливих наслідків. Це може бути загибель великої кількості людей, екологічне лихо, руйнування великої кількості будівель і споруд. При цьому наслідки катастрофи не можуть бути усунені негайно, що пов’язано з великим масштабом надзвичайної ситуації. У чому різниця між аваріями і катастрофами? Таким чином, головна відмінність між аваріями і катастрофами – це масштаб надзвичайних подій.

Ризик їх настання є у всіх куточках земної кулі. При аварії руйнування відносно невеликі, а людських жертв або мало, або немає зовсім. Якщо мова йде про катастрофу, то її наслідки куди відчутніше. Наприклад, аварія на Чорнобильській АЕС незабаром переросла в катастрофу: поширення радіоактивних речовин змусило людей покинути цілі міста. Є й певні особливості вживання даних категорій для позначення надзвичайних подій. Аваріями називають ДТП, позаштатні ситуації на виробництві, вихід з ладу устаткування. Вони можуть володіти самим різним масштабом: московський блекаут зразка 2005 року призвів до відключення електроенергії на величезних територіях, проте жертв вдалося уникнути.

Водночас, сход поїзда з рейок в Іспанії 24 липня 2013, незважаючи на локалізацію, відразу був названий катастрофою за великої кількості жертв. Аварії можуть супроводжуватися викидом радіоактивних та хімічно небезпечних речовин, збоями в забезпеченні електро-і теплопостачання. Запізніле реагування на небезпеку завжди призводить до катастрофи. Саме так сталося в індійському місті Бхопал в 1984-му році. Несвоєчасне усунення наслідків розливу метілізоціаната, відсутність інформації призвело до масових людських жертв і екологічного лиха. відмінність аварії від катастрофи полягає в наступному: Жертви серед населення. Катастрофи характеризуються великою кількістю загиблих, в той час як аварії можуть і зовсім обходитися без них. Динаміка.

Катастрофа супроводжується появою вражаючих факторів, в той час як аварія найчастіше обходиться без них. Наслідки. Катастрофа робить украй негативний вплив на екологію і навколишнє середовище. Аварія відрізняється відносно невеликими наслідками. Масштаб. Аварії завжди прив’язані до невеликій території, а катастрофи носять глобальний характер. Подолання.

Усунення наслідків аварії забирає відносно мало часу. Подолання катастроф може бути вкрай скрутним, а часом – неможливим (вибухи на атомних станціях).